FINAŁ TESC ZAKOPANE

Finałowe zawody Tauron Energy Ski Cup odbędą się w Zakopanem w dniu 24.04.2010r, na stoku Gigant – obok Wielkiej Krokwi.
Start godzina 9:00.
Prawo startu w zawodach finałowych, otrzymują tylko zawodnicy sklasyfikowani w rankingu TESC,
Podczas zawodów finałowych nie odbędą się eliminacje, w związku z tym ósemki zostaną wyłonione na podstawie zgłoszeń.
W przypadku miejsc ex equo, przed finałami odbędzie się dogrywka o wejście do 8.

Odprawa przed zawodami w dniu 23.04.2010r godzina 18:00 Camping pod Krokwią – Restauracja „Karpacka”

 

 

Ranking TESC 2010

Ranking Tauron Energy Ski Cup
Juniorka C
Miejsce Nazwisko Imię Zakopane Czarna Góra Krynica Zdrój Siepraw Zakopane Razem
1 Cąkała Marika 10 10 8 6 6 40
2 Kohut Iwona 8 8 10 26
2 Sikora Justyna 8 10 8 26
4 Mirek Katarzyna 2 6 10 4 22
5 Polaczek Wioletta 6 4 4 2 16
6 Szybkowska Paulina 1 1 6 2 1 11
7 Czapska Zuzanna 2 2 4 8
8 Gil Katarzyna 4 4
9 Wysowska Dorota 1 1
9 Ścisłowicz Anna 1 1
Junior C
Miejsce Nazwisko Imię Zakopane Czarna Góra Krynica Zdrój Siepraw Zakopane Razem
1 Jasiczek Jędrzej 10 8 10 10 38
2 Bobiński Antoni 8 2 8 6 24
3 Bębenek Szymon 6 8 4 1 19
4 Brachaczek Michał 6 10 16
5 Najder Krzysztof 6 8 14
6 Żółcik Mikołaj 1 4 6 2 13
7 Liwski Michał 10 10
8 Jasiński Jakub 1 2 4 7
9 Habdas Piotr 4 4
9 Apolla Wiktor 4 4
11 Bieńkowski Bartosz 2 1 3
11 Rewerelli Mateusz 2 1 3
Juniorka B
Miejsce Nazwisko Imię Zakopane Czarna Góra Krynica Zdrój Siepraw Zakopane Razem
1 Wąsek Katarzyna 10 10 10 10 10 50
2 Jankowska Katarzyna 2 6 4 8 20
3 Kłusak Magdalena 1 4 8 6 19
4 Żołądź Emilia 8 1 6 15
5 Malinowska Aleksandra 2 8 10
6 Więzik Kamila 8 1 9
7 Długosz Dorota 6 6
7 Chmielewska Małgorzata 6 6
7 Sikora Martyna 2 4 6
10 Kolasa Anna 1 4 5
11 Strzelecka Maria 4 4
11 Białek Martyna 2 2 4
13 Poppe Maria 1 1
Junior B
Miejsce Nazwisko Imię Zakopane Czarna Góra Krynica Zdrój Siepraw Zakopane Razem
1 Dziedzic Andrzej 10 10 10 10 40
2 Oramus Piotr 6 6 6 8 8 34
3 Wasilkowski Stanisław 8 4 8 2 22
4 Tabaszewski Jakub 1 8 1 6 1 17
5 Sadowy Rafał 2 10 12
6 Zapolski Patryk 2 1 6 9
7 Najder Mateusz 4 4 8
8 Matląg Sebastian 1 4 2 7
9 Bieńkowski Maciej 4 4
10 Trzak Tomasz 2 2

Ranking TESC 2011

Ranking Tauron Energy Ski Cup 2011
Juniorka C
Miejsce Nazwisko Imię Czarna Góra Krynica Zdrój Zakopane Razem
1 Czapska Zuzanna 6 8 6 20
2 Tylek Paula 10 8 18
Sikora Justyna 8 10 18
4 Cąkała Marika 10 6 16
5 Tabaszewska Kinga 4 1 4 9
6 Krajewska Maria 4 4
7 Wróbel Oliwia 2 2
Dąbrowska Aleksandra 2 2
Kubasiewicz Helena 2 2
10 Jarząb Karolina 1 1
Klimek Weronika 1 1
Junior C
Miejsce Nazwisko Imię Czarna Góra Krynica Zdrój Zakopane Razem
1 Habdas Piotr 6 10 10 26
2 Pyjas Paweł 4 8 8 20
3 Żółcik Mikołaj 8 4 6 18
4 Bębenek Szymon 10 10
5 Kotwica Dawid 6 6
6 Słowioczek Tobiasz 2 1 1 4
Chyc Alex 4 4
8 Lelek Karol 2 2
Oramus Kamil 2 2
10 Jaros Ksawery 1 1
Juniorka B
Miejsce Nazwisko Imię Czarna Góra Krynica Zdrój Zakopane Razem
1 Wąsek Katarzyna 10 10 10 30
2 Jankowska Katarzyna 8 8 6 22
3 Malinowska Aleksandra 6 8 14
4 Wysowska Dorota 4 4 8
5 Luberda Aleksandra 6 6
6 Mirek Katarzyna 4 4
Sikora Martyna 2 2 4
8 Chmielewska Małgorzata 2 2
9 Wójcik Sabina 1 1
Polak Gabriela 1 1
Polaczek Wioleta 1 1
Junior B
Miejsce Nazwisko Imię Czarna Góra Krynica Zdrój Zakopane Razem
1 Jaksina Paweł 10 10 20
2 Kacica Alan 8 8 16
3 Pyjas Piotr 10 10
4 Mirek Maciej 8 8
Berner Marcin 6 2 8
6 Bryński Stefan 6 1 7
7 Zastawny Jakub 6 6
8 Jakubowski Michał 1 4 5
9 Kuczański Mieszko 4 4
Śliwa Grzegorz 4 4
10 Kierebiński Marcin 2 2
Szot Emil 2 2
12 Kubasiewicz Stanisław 1 1

Regulamin TESC 2010

Regulamin Zawodów Narciarskich – Tauron Energy Ski Cup (TESC) 2010

1. Termin i miejsce zawodów:
Zakopane           –             14 styczeń 2010
Czarna Góra       –             18 luty 2010
Szczyrk                 –             5 marzec 2010
Krynica               –             13 marzec 2010
Zakopane           –              18 kwiecień 2010 – Finał
Organizator zastrzega możliwość zmian w programie.
Szczegółowy plan dnia poszczególnych zawodów będzie opublikowany na stronie www.pomiarczasu.pl

2. Uczestnicy
W sezonie 2009/2010 zawody obejmują poniższe kategorie wiekowe:
Juniorzy młodsi – dziewczęta roczniki 1995/1996 – chłopcy roczniki 1995/1996
Młodzicy – dziewczęta roczniki 1997/1998 – chłopcy roczniki 1997/1998
W zawodach prawo startu otrzymują zawodniczki  i zawodnicy sklasyfikowani w Młodzieżowym Pucharze Polski w kategorii młodzik i junior młodszy zgodnie z regulaminem MPP.
Biuro zawodów wyłania na podstawie zgłoszeń i wyników MPP najlepszą 16 w każdej z grup wyliczając wskaźnik według poniższego wzoru: W=(SL+GS)/2
SL – pozycja w SL według rankingu MPP, GS – pozycja w GS według rankingu MPP
Jeżeli przed pierwszymi zawodami nie uda rozegrać się konkurencji GS w ramach MPP współczynnik zostanie wyliczony tylko z wartości SL

3. Klasyfikacja
Przeprowadzone są 4 klasyfikacje:
a) Dziewczęta roczniki 1995/1996
b) Chłopcy roczniki 1995/1996
c) Dziewczęta roczniki 1997/1998
d)Chłopcy roczniki 1997/1998
Aktualna klasyfikacja będzie podana na stronie www.pomiarczasu.pl

4. Zgłoszenia
Zgłoszenia zawodników do zawodów można dokonać za pomocą formularza na stronie www.pomiarczasu.pl , przez e-mail lub faks do biura zawodów nie później niż do 2 dni przed terminem zawodów.

5. Biuro Zawodów
Camping pod Krokwią
ul. Żeromskiego
34-500 Zakopane
Tel/fax.  18 20 122 56
e-mail: zawody@podkrokwia.pl
WWW: www.pomiarczasu.pl
Kierownik Zawodów                  Andrzej Goetel
Sekretarz organizacyjny               Piotr Hoły

6. Zasady rozgrywania zawodów:
Zawody zostaną rozegrane w postaci Super Slalomu Równoległego (SSR) zgodnie z Narciarskim Regulaminem Sportowym i zmianami wprowadzonymi niniejszym regulaminem.
Odległość między bramkami  – 15-18 metrów
Bramka składa się z dwóch tyczek połączonych płachtą o szerokości ok. 40cm
Różnica wzniesień – 60-100 metrów
Zawodnik który w pierwszym starcie nie ukończy przejazdu lub zostanie zdyskwalifikowany otrzymuje karę w postaci 1 sekundy, która zostanie doliczona do uzyskanego czasu w drugim przejeździe.

Zawody składają się z dwóch członów

  1. Eliminacje – składają się z 2 przejazdów SL , kolejność startów według komunikatu biura zawodów uwzględniając wyliczony współczynnik (W).
    W eliminacjach nie mają obowiązku startować 3 ( w przypadku ex aequo 4) najlepsi zawodnicy w każdej z grup wskazani na podstawie najmniejszego współczynnika (W) zawodnicy Ci automatycznie klasyfikują się do finałów.
    Dwaj najszybsi zawodnicy z pierwszego i drugiego przejazdu klasyfikują się automatycznie do finału.
    Ostatnim zawodnikiem kwalifikującym się jako 8 do finału jest zawodnik z najmniejszym czasem łącznym obu przejazdów pod warunkiem że bez eliminacji do finału przeszło tylko 3 zawodników.
  2. Finały – finały rozgrywane są na trasie slalomu równoległego systemem pucharowym, w każdej z grup startuje 8 wcześniej zakwalifikowanych zawodników.
    1,2,3              – zawodnicy nie startujący w eliminacjach
    4,5                 – dwa pierwsze miejsca w 1 przejeździe SL  eliminacji
    6,7                 – dwa pierwsze miejsca w 2 przejeździe SL  eliminacji
    8                     – najlepszy czas łączny dwóch przejazdów
    Kolejność startu w parach 1 z 8, 6 z 4, 3 z 5, 7 z 2

7. Ryzyko startu

Każdy uczestnik bierze udział w zawodach na własne ryzyko i odpowiedzialność. Wszyscy uczestnicy winni być ubezpieczeni od nieszczęśliwych wypadków.

8. Punktacja i nagrody
Punktacja do klasyfikacji generalnej Tauron Energy Ski Cup
1 miejsce – 10pkt
2 miejsce –   8pkt
3 miejsce –   6pkt
4 miejsce –   4pkt
5 miejsce –   2pkt (zajmuje zawodnik przegrywający w ¼ finału ze zwycięzcą)
6 miejsce –   1pkt (zajmuje zawodnik przegrywający w ¼ finału z finalistą)
Największa zdobyta ilość punktów decyduje o ostatecznej kolejności i przyznanych nagrodach.

Nagrody
Nagrodzonych zostanie 4 pierwszych zawodników w poszczególnych kategoriach w każdym dniu zawodów.

 

Młodzik

Junior młodszy

1 miejsce

400zł

500zł

2 miejsce

300zł

400zł

3 miejsce

200zł

300zł

4 miejsce

100zł

200zł

Rozdanie nagród powinno odbyć się maksymalnie 10 minut po zakończeniu finału, obecność wszystkich uczestników obowiązkowa.

Regulamin TESC 2011

Regulamin Zawodów Narciarskich – Tauron Energy Ski Cup (TESC) 2011

1. Termin i miejsce zawodów:
Czarna Góra (Kamienica)      –             5 luty 2011
Krynica                               –           13 marzec 2011
Zakopane                            –           24 marzec 2011 – Finał
Organizator zastrzega możliwość zmian w programie.
Szczegółowy plan dnia poszczególnych zawodów będzie opublikowany na stronie www.pomiarczasu.pl

2. Uczestnicy
W sezonie 2010/2011 zawody obejmują poniższe kategorie wiekowe:
Juniorzy młodsi – dziewczęta roczniki 1996/1997 – chłopcy roczniki 1996/1997
Młodzicy – dziewczęta roczniki 1998/1999 – chłopcy roczniki 1998/1999
W zawodach prawo startu otrzymują zawodniczki  i zawodnicy sklasyfikowani w Młodzieżowym Pucharze Polski w kategorii młodzik i junior młodszy zgodnie z regulaminem MPP. Kolejność startu ustalana jest na podstawie aktualnych punktów w MPP slalomie gigancie.

3. Klasyfikacja
Przeprowadzone są 4 klasyfikacje:
a) Dziewczęta roczniki 1996/1997
b) Chłopcy roczniki 1996/1997
c) Dziewczęta roczniki 1998/1999
d)Chłopcy roczniki 1998/1999
Aktualna klasyfikacja będzie podana na stronie www.pomiarczasu.pl

4. Zgłoszenia
Zgłoszenia zawodników do zawodów można dokonać za pomocą formularza na stronie www.pomiarczasu.pl , przez e-mail lub faks do biura zawodów nie później niż do 2 dni przed terminem zawodów.

5. Biuro Zawodów
Camping pod Krokwią
ul. Żeromskiego
34-500 Zakopane
Tel/fax.  18 20 122 56
e-mail: zawody@podkrokwia.pl
WWW: www.pomiarczasu.pl
Kierownik Zawodów                  Andrzej Goetel
Sekretarz organizacyjny               Piotr Hoły  (604 279 927)

6. Zasady rozgrywania zawodów:
Zawody zostaną rozegrane w postaci Super Slalomu Równoległego (SSR) zgodnie z Narciarskim Regulaminem Sportowym i zmianami wprowadzonymi niniejszym regulaminem.
Odległość między bramkami  – 15-18 metrów
Bramka składa się z dwóch tyczek połączonych płachtą o szerokości ok. 40cm
Różnica wzniesień – 60-100 metrów
Zawodnik który w pierwszym starcie nie ukończy przejazdu lub zostanie zdyskwalifikowany otrzymuje karę w postaci 1 sekundy, która zostanie doliczona do uzyskanego czasu w drugim przejeździe.

Zawody składają się z dwóch członów

  1. Eliminacje – składają się z 2 przejazdów SL , kolejność startów według komunikatu biura zawodów i aktualnego stanu polpunktów  w slalomie gigancie MPP
    Trzej najszybsi zawodnicy z pierwszego i drugiego przejazdu klasyfikują się automatycznie do finału.
    Pierwszy i drugi zawodnik kwalifikują się jako 7 i  8 do finału z najlepszym czasem łącznym obu przejazdów pod warunkiem że w I i II przejeździe do finału przeszło tylko po 3 zawodników w każdym z przejazdów. W przypadku ex equo na 3 miejscu w jednym lub obu z przejazdów do finału przechodzi odpowiednio jedna lub żadna osoba z najlepszym czasem łącznym.
  2. Finały – finały rozgrywane są na trasie slalomu równoległego systemem pucharowym, w każdej z grup startuje 8 wcześniej zakwalifikowanych zawodników.
    1, 2, 3                 – trzy pierwsze miejsca w 1 przejeździe SL  eliminacji
    4, 5, 6                 – trzy pierwsze miejsca w 2 przejeździe SL  eliminacji
    7, 8                     – dwa pierwsze miejsca według czasu łącznego obu przejazdów eliminacyjnych
    Kolejność startu w parach 1 z 8, 6 z 4, 3 z 5, 7 z 2

7. Ryzyko startu

Każdy uczestnik bierze udział w zawodach na własne ryzyko i odpowiedzialność. Wszyscy uczestnicy winni być ubezpieczeni od nieszczęśliwych wypadków.

8. Punktacja i nagrody
Punktacja do klasyfikacji generalnej Tauron Energy Ski Cup
1 miejsce – 10pkt
2 miejsce –   8pkt
3 miejsce –   6pkt
4 miejsce –   4pkt
5 miejsce –   2pkt (zajmuje zawodnik przegrywający w ¼ finału ze zwycięzcą)
6 miejsce –   1pkt (zajmuje zawodnik przegrywający w ¼ finału z finalistą)
Największa zdobyta ilość punktów decyduje o ostatecznej kolejności i przyznanych nagrodach.

Nagrody
Nagrodzonych zostanie 4 pierwszych zawodników w poszczególnych kategoriach w każdym dniu zawodów.

 

Młodzik

Junior młodszy

1 miejsce

400zł

500zł

2 miejsce

300zł

400zł

3 miejsce

200zł

300zł

4 miejsce

100zł

200zł

Rozdanie nagród powinno odbyć się maksymalnie 15 minut po zakończeniu finału, obecność wszystkich uczestników obowiązkowa.